Resultat av förare med FWF

2022

MXSM Saxtorp
U17  3a Laban Alm (1-6 i heaten)
MX2 lördag, 2a Albin Gerhardsson (3-1 i Heaten)
MX1 lördag, 8a Emil Berggren (8-7 i heaten)

EMX-Women
2a, Matilda Huss (1-2 i Heaten)

SCCS Falköping
Elit 1a Albin Elowson, 2a Rikard Hansson
Dam Elit, 1a Linnea Åkesson

Enduro SM Tibro 220423

SM1, 4a Anton Sandstedt
SM2, 1a Albin Elowson, 5a Pontus Högberg
SM3,  2a Eddie Karlsson
Dam, 1a Linnea Åkesson, 3 Hanna Brezelius

MX-Woamen Huskvarna 220424
1A, Matilda Huss (1-1 i Heaten)

MXSM Saxtorp
U17 lördag, 2a Laban Alm (1-3 i heaten)
MX2 lördag, 2a Albin Gerhardsson (2-3 i Heaten)
MX1 lördag, 7a Emil Berggren (6-7 i heaten)

U17 söndag, 1a Laban Alm (1-1 i heaten)
MX2 söndag, 1a Albin Gerhardsson (1-1 i Heaten)
MX1 söndag, 3a Emil Berggren (3-2 i heaten)

Hönsjakten Enduro Totalt
1a Albin Elowson, 3a Pontus Högberg

GNCC VP Racing Fuels Big Buck, Rikard Hansson 12:a XC1 Open Pro - Bike


2021

Enduro SM
JSM2, 1a Joakim Grelsson
SM2, 2a Oskar Ljungström
SM3, 2a Eddie Karlsson
Dam, 1a Hanna Brezelius. 2a Emma Wennbom, 3a Linnéa Åkesson

Teammästerskapet, 1a Team Triple One

Ränneslättsloppet, 1a Rikard Hansson
Dam, 1a Matida Huss

GGN, 2a Albin Elowson, 3a Rikard Hansson
Dam, 1a Matida Huss

Novemberkåsan, 2a Pontus Högberg


MXSM
MX1, 3a Emil Berggren
MX2, 1a Ken Bengtsson

Extreme Enduro
The Bahusian. 1a Eddie Karlsson
Battle Of Vikings. 1a Eddie Karlsson, 2a Magnus thor

Vintercupen Skaraborg
1a, Albin Elowson, 2a Oskar Ljungström, 4a Rikard Hansson, 5a Robert Friberg


2020

Funnelweb 6xsvenskmästare Enduro-SM
Mäktigt avslut på enduro SM! Förare med Funnelweb filter tog hem guldet i ALLA klasserna!!
SM Dam1:a Hanna Berzelius
SM1, 1:a Anton Sandstedt
SM2, 1:a Albin Elowson3:a Rikard Hansson
SM3, 1:a Adam Andersson
JSM1, 1:a Calle Johansson
JSM2, 1:a Oskar Ljungström2:a Joakim Grelsson
Knobby Swedish Enduro Cup1:a Albin Elowson3:a Oskar Ljungström
Teammästerskapet1:a Husqvarna Motorcycles Scandinavia

MX2-SM 1:a Ken Bengtsson

 

2019

Resultat enduro 2018
JSM1, 3a John Salomnsso
JSM2, 1a Oskar Ljungström
SM1, 2a Robert Friberg
SM2, 2a Rikard Hansson 
SM,3 3a Martin Larsson 
Dam 1a Hanna Brezelius 3aAmanda Elvin
GGN 1a Albin Elowsson 
Kåsan:
1a Albin Elowsson, 4a Anton Sandstet, 10 Robert Friberg, 11 Emil Gustavsson, 85 Robert Engberg
58a Hanna Brezelius!

Grymt kört av alla!

2016
Rikard Hansson 2:a Speedcross SM
Martin Larsson 3:a SM3 Enduro SM
Amanda Elvin 2:a Enduro SM, 

2017
Albin Elowsson 2:a SEC, 2:a SM2 Enduro SM, 1a Novemberkåsan